Unirea Slobozia a intrat în insolvenţă după retrogradarea din SuperLigă.Din rău în mai rău! Clubul a confirmat intrarea în insolvenţă după un sezon de coşmar în SuperLigaUnirea Slobozia a intrat în insolvenţă după retrogradarea din SuperLigă.

by Redactia
5 views

Unirea Slobozia a intrat în insolvenţă după retrogradarea din SuperLigă.

Unirea Slobozia traversează o perioadă complicată după sezonul dificil din SuperLigă, încheiat cu retrogradarea în Liga 2. Clubul ialomiţean a confirmat intrarea în insolvenţă, după ce Tribunalul Ialomiţa a admis cererea depusă de gruparea care a terminat penultima în clasament.

Oficialii Unirii au transmis că activitatea sportivă nu se va opri şi că procedura reprezintă o soluţie de reorganizare a datoriilor. Clubul a subliniat că insolvenţa nu înseamnă faliment, ci o etapă prin care încearcă să îşi protejeze continuitatea şi să rămână competitiv în Liga 2.

Read more.

Stiri similare

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Read More