„Recolta pleacă direct la creditori. De patru ani nu mai ieșim din impas” – Fermier din Buzău, are 5,4 miliarde de lei vechi blocați la un trader intrat în faliment

by Redactia
6 views

Ovidiu Cristinescu: „Avem datorii cât casa. Toată producția pleacă direct din câmp, pentru că nu avem magazii”.

„Recolta pleacă direct la creditori” – ne spune cu amar fermierul din Buzău Ovidiu Cristinescu. În timp ce combina stă trasă pe dreapta, avariată după doar trei zile de lucru în lanul de orz, inginerul Ovidiu Cristinescu face socoteala datoriilor acumulate în ultimii ani. „Avem datorii cât casa. Toată producția pleacă direct din câmp, pentru că nu avem magazii”, spune fermierul din Florica, județul Buzău, care cultivă 97 de hectare cu orz și 130 de hectare cu grâu.

Read more.

Stiri similare

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Read More