Lovitură în plin pentru Oracle România: Gigantul american a anunţat în această dimineaţă la Bucureşti că va face o nouă restructurare şi încă 500 de angajaţi vor fi daţi afară, după cei 400 de anul trecut. Comentariile unui fost angajat Oracle: Concedierile de acum fac parte din valul anterior, deci vor mai urma şi altele

by Redactia
5 views

Gigantul american Oracle a anunţat în această dimineaţă la Bucureşti că va face o nouă restructurare: 500 de angajaţi vor fi daţi afară imediat, ca parte a unei restructurări globale şi a schimbării modelului de business, pentru a face faţă trendului ucigător care vine odată cu AI-ul.

Conform unor surse ZF, angajaţii din România au început să fie anunţaţi de azi dimineaţă.

Anul trecut, Oracle a restructurat în linişte 400 de poziţii.

Oracle avea în România 4.000 de oameni.

Un comentariu de la un fost angajat Oracle: ”Valul acesta din România face parte din anunţurile mai vechi, din concedierile prevăzute mai demult din anul fiscal anterior. Managerii au trebuit să facă nominalizări prin februarie-martie pentru valul de acum, deci vor mai urma şi alte concedieri”.

Read more.

Stiri similare

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Read More